Miłe spotkanie w grupie Smerfy 18 wrz. 2019

Dnia 16 września grupę Smerfy odwiedził gość - pani Magdalena Dudek, która podzieliła się z nami wrażeniami z odbytej wakacyjnej podróży.
    Dzieci mogły zobaczyć zdjęcia i filmiki największych atrakcji Nowego Jorku. Statuę Wolności, Memorial WTC, kolorową ulicę Time Square, dzielnicę China Town, piękne Eksponaty Muzeum Historii Naturalnej oraz Central Park z miejscem gdzie kręcono film "Kevin sam w Nowym Jorku". Wielkie wrażenie zrobił na przedszkolakach multimedialny pokaz na końcu którego ukazała się panorama Nowego Jorku widziana ze 102-go piętra wieżowca One World Trade Center. Dzieciom spodobało się również Oceanarium National Geographic wraz z pięknym pokazem ławicy ryb uciekającej przed ogromnym wielorybem.
    Przedszkolaki poznały też faunę i florę Florydy, oglądały piękne kolorowe muszle, pokazy akrobacji delfinów i karmienie płaszczek. Dzieci były zachwycone paradą postaci bajkowych w Disneylandzie oraz karmieniem aligatorów w Gatorlandzie w Orlando. Dowiedziały się o misjach kosmicznych NASA, widziały skafandry kosmonautów, kapsuły ratunkowe rakiet, stacje badawcze oraz filmiki jak ogromne rakiety startowały w kosmos.
    Przedszkolaki widziały też Waszyngton i jego najsłynniejsze zabytki - Mauzoleum Lincolna, ogromną fontannę czyli pomnik II Wojny Światowej, obelisk Waszyngtona oraz Biały Dom z placem Lafayette i pomnikiem Generała Tadeuszka Kościuszki.
    Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie i Szymonowi za upominki i piękną prezentację!!!