Kim będę gdy dorosnę? cz. 2 18 wrz. 2019

Dziś w grupie „Wesołe misie” gościliśmy mamy Dominika i Oli. Pani Asia i pani Marysia są pielęgniarkami. Przybyły do nas w służbowych strojach z tajemniczą walizeczką. Przygotowały krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie, opowiedziały na czym polega ich praca oraz zaprezentowały akcesoria niezbędne do wykonywania ich zawodu.
    Panie pielęgniarki przedstawiły proste zabiegi, np. mierzenie ciśnienia, bandażowanie, zakładanie opatrunku, zakładanie chusty. Każde z dzieci mogło posłuchać bicia serca swojego lub kolegia pomocą stetoskopu. W nagrodę otrzymały odznaki i dyplomy dzielnego pacjenta. Przedszkolaki podziękowały gościom piosenkami poznanymi w tym miesiącu.
    Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia i poświęcony dla nas czas. Zapraszamy pozostałych rodziców do współpracy.
                                                                                                                  Wych. B. Fijał