Galeria

  Tegoroczny Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzimy pod hasłem "Nie zostawiaj nikogo w tyle". Z tej okazji na całym świecie zaplanowano wiele imprez, których celem jest podniesienie nie tylko świadomości na temat życia, ale również potrzeb osób borykających się z tą chorobą. 
  Wiele organizacji wspierających Światowy Dzień Zespołu Downa zachęca wszystkich do założenia 21 marca kolorowych skarpetek i to koniecznie nie do pary! Tym drobnym gestem każdy może wyrazić swoją solidarność i potrzebę integracji z osobami dotkniętymi trisomią  chromosomu 21.
  Kolorowe skarpetki nie do pary symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność i zróżnicowanie.
  Dlaczego właśnie taka data? Przyczyną tej wady genetycznej jest trzeci chromosom, który doczepia się do 21 pary chromosomu, stąd data - 21.03
  NASZE PRZEDSZKOLE RÓWNIEŻ WŁĄCZYŁO SIE DO AKCJI, POKAZALIŚMU, ŻE STANOWIMY JEDNOŚĆ.

   
  kategoria: Galeria
  W ostatnich dniach w grupie dzieci trzyletnich "Kranoludki" odbywały się spotkania z głośnym czytaniem - przedszkolaki słuchały bajek czytanych przez zaproszonych gości: Kasię z grupy sześciolatków oraz panią Magdalenę - mamę Emmy z grupy maluszków.
  kategoria: Galeria
  12 marca w przedszkolu wystąpili aktorzy Teatru "Bajkoteka" z Krakowa i zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. "Bór i Gaik". Wiele radości sprawiło dzieciom zaproszenie ich do pomocy i włączenie do wspólnej zabawy.
  kategoria: Galeria
  6 marca przedszkolaki z grup "Weosłe Misie" i "Leśne Ludki" obejrzały przedstawienie pt. "Pinokio", który został zaprezentowany w Dąbrowskim Domu Kultury przez aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego. Całość przedstawienia oprawiona była w piękną dekorację i kolorowe kostiumy, a piosenki i kontakt aktorów z publicznością były gwarancją dobrej i wesołej  zabawy.
  kategoria: Galeria