Wspaniałe wieści od ks. Pawła z Afryki 20 lis. 2021

Droga społeczności Miejskiego Przedszkola nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej!

Jeszcze raz, w imieniu naszej misji św. Jana Pawła II w Bimbo, w Republice Środkowoafrykańskiej – a właściwie naszych parafian(zwłaszcza dzieci) pragniemy Wam serdecznie podziękować za pomoc modlitewną i materialną, którą otrzymaliśmy. Mimo, że rok szkolny zaczął się już jakiś czas temu(w RCA zaczyna się on i tak nieco później, niż w Polsce), postanowiliśmy - znając nieco tutejsze potrzeby - za Wasze pieniądze, zakupić dzieciom naszej misji małe „szkolne wyprawki”. Na jeden zestaw złożyły się 3 zeszyty, 2 długopisy, ołówek, gumka, strugaczka, mała tabliczka do nauki alfabetu oraz zestaw geometryczny. W naszej misji działa obecnie 5 grup dziecięco-młodzieżowych, zrzeszając ok. 150 osób, dlatego tyle właśnie zestawów przygotowaliśmy do rozdania, ku niemałej uciesze obdarowanych, którzy składają Wam również serdeczne dzięki!

Ks. Paweł Dąbrowa