Galeria

  Grupa "Trefliki" wraz z wychowawczynią, p. Anną Szkotak przyjęła nominację i przyłączyła się do akcji #chellengeniebieskiemotyle2021 mająca na celu poszerzenie świadomości na temat autyzmu oraz przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzicom. 
  Za nominację dziękujemy pani Kindze Jeż oraz grupie "Pszczółki" z Przedszkola Publicznego w Luszowicach.
   
  Do dalszej akcji nominujemy :
  • Grupę "Żabki" z Przedszkola nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, z panią Justyną Kotapką oraz panią Anną Hetman-Moździerz
  • Klasę VII ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie, z wychowawczynią panią Justyną Bociek
  • Przedszkole "Mały Książe" w Tarnowie.
  Jak przekazać niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste.
  Wystarczy:
  1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
  2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. taniec motyla.
  3.Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com . Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami! (nagrane lub napisane).
  4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
  5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
  Powodzenia!

   
  kategoria: Galeria

            W czwartek 27 maja w grupie „Biedronki” odbyło się spotkanie, którego celem było rozwijanie zainteresowań dzieci oraz wspieranie aktywności w poznawaniu zawodów wykonywanychprzez rodziców. Mieliśmy przyjemność gościć dwie panie farmaceutki ( jedna z nich to pani Ania mama Maciusia), które zapoznały dzieci z tym ciekawym zawodem. Panie doskonale przygotowane zaprezentowały różne akcesoria przydatne w pracy oraz wykonały kilka wystrzałowych, kolorowych eksperymentów, cieszących się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł posmarować sobie ręce świeżo zrobionym kremem. Na propozycję pomiaru ciśnienia szybko ustawiła się kolejka ochotników. Dzieci bardzo chętnie zakładały strój farmaceuty, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie wszyscy otrzymali  niespodzianki, które sprawiły im  dużo radości.  Miłym Paniom składamy serdeczne podziękowania za poświęcony czas i przekazanie wielu cennych informacji.
   
   
   
  kategoria: Galeria
  Żegnamy się z kółkiem teatralnym Chochliki. W piątek odbył się bal, na którym wystąpiły postacie z ulubionych bajek. Czeka nas jeszcze występ przed dziećmi z naszego przedszkola. Do zobaczenia za rok. Pozdrawiamy.
  kategoria: Galeria
  Grupy "Leśne Ludki" (3-latki) oraz "Motylki" (4-latki) założyły w ogrodzie przedszkolnym "mini ogródek" do zabaw i działań przyrodniczych w oparciu o pedagogikę freblowską. Posialiśmy nasiona rzodkiewki, kopru, bazylię. Zasadziliśmy białą i czerwoną cebulę, nasiona słonecznika oraz dynię. Będziemy prowdzić obserwacje, dbać o nasz ogródeczek, podlewać i plewić. Jest to miejsce do prowadzenia różnych doświadczeń i działań przyrodniczych. Przy wzorowej współpracy rodziców obydwu grup, wkrótce uda nam się wzbogacić nasz ogródek o kolejne naturalne elementy freblowskie.
                                                     
                                                           B. Fijał
                                                           A. Górka
  kategoria: Galeria