Wycieczka do Zalipia 16 cze. 2019
    W piątek 13 czerwca dzieci z grup "Biedronki" i "Wesołe Duszki" wyjechały na wycieczkę do pobliskiego Zalipia, nazywanego także "Malowaną wsią" ze względu na  domy przyozdabiane w kwieciste malunki. Przedszkolaki najpierw obejrzały wystawę fotograficzną pokazującą bogatą twórczość ludową Zalipia, a następnie uczestniczyły w warsztatch plastycznych przygotowanych przez panie z Domu Malarek. Dzieci najpierw malowały specjalnymi farbami obrazek przedstawiający charakterystyczne dla Zalipa kwiaty, a potem ozdabiały drewniane szpatułki. Każda praca wykonana była z wielką precyzją i dużym zaangażowaniem. W ten sposób dzieci zapoznały się z historią zdobnictwa zagród w barwne motywy kwiatowe. Na dzieci czekała także miła niespodzianka przygotowana przez panie malarki - pyszny placek z truskawkami (jeszcze ciepły :) ) oraz kompot truskawkowy. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki mogły jeszcze zakupić efektowną pamiątkę- upominek zdobiony zalipiańskimi ornamentami kwiatowym.
    Opiekunami wycieczki byli - nauczycielki: Marzena Trela, Dominika Banaś, Krystyna Guzy oraz mamy: Ewa Cielczyk i Magdalena Motyka