Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w grupie „Biedronki”

W 2023 roku Ogólnopolski Dzień głośnego czytania przypada na 29 września. To jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W ramach tej akcji przedszkolaki z grupy „Biedronki” odwiedziła Pani Agnieszka Macheta, na co dzień pracująca w Bibliotece Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Zaprezentowała dzieciom pozycję pt. „Paw, co ogon miał z przyjaźni” autorstwa Pana Poety. Duże zainteresowanie wzbudził „paw”, którego samodzielnie uszyła. Wszystkie dzieci dostały kolorowe piórka i ozdabiały nimi pawia podczas czytania bajki. Dzięki dobrej współpracy całej grupy udało się też wykonać drugiego pawia, któremu każde dziecko tym razem ozdabiało jedno piórko tworząc wspólny barwny ogon. Do akcji czytania chętnie przyłączyła się również pani Ania,

mama Martynki Miś. Dzieci świetnie sprawdziły się w roli słuchaczy i zrozumiały, że zawsze trzeba pomagać wierząc w siłę przyjaźni. Dziękujemy za piękną podróż do świata bajek.