Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe przedstawienie z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To ważne wydarzenie zostało przygotowane przez grupę Pszczółki pod czujnym okiem naszych wychowawców.

Podczas spektaklu dzieci zaprezentowały historię Polski oraz jej symbole w sposób wyjątkowo barwny i kreatywny. Na scenie mogliśmy zobaczyć zmagania rycerzy w strojach z epoki, radosne tańce ludowe oraz patriotyczne pieśni. Były również inscenizacje bitew oraz przedstawienia związane z życiem codziennym Polaków w różnych okresach historycznych.

Dzieci wcieliły się w role postaci z historii Polski, takich jak królowie, hetmani czy zwykli mieszkańcy, dzięki czemu mogły lepiej zrozumieć, jak wyglądało życie naszych przodków. Nasi mali aktorzy wspaniale poradzili sobie z zadaniem przedstawienia historii kraju w sposób zrozumiały i przystępny dla swoich kolegów i koleżanek.

Po zakończeniu przedstawienia odbyła się krótka rozmowa z dziećmi na temat znaczenia tego ważnego dla Polaków święta oraz symboliki z nim związanej. Dzieci miały okazję wyrazić swoje refleksje i wrażenia związane z tego typu wydarzeniami historycznymi.

P. Sajdera-Kiwior, B. Kot