Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Wizyta Strażaków w Przedszkolu

8 maja w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci ze wszystkich grup. Dzieci miały okazję zapoznać się z zawodem strażaka oraz zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego. Mogły nawet przymierzyć hełmy i maski gazowe.

Podczas spotkania strażacy podkreślili, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas zbliżających się wakacji. Przypomnieli o konieczności unikania otwartego ognia oraz o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z wody. Dzieci były bardzo zainteresowane prezentacją i z entuzjazmem zadawały pytania strażakom.

Wnioskiem z wizyty jest potrzeba edukacji dzieci na temat bezpieczeństwa oraz budzenie świadomości o zagrożeniach związanych z pożarami i innymi zagrożeniami.