Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Zajęcia otwarte w grupie Wesołe Nutki

Dnia 31.10.2023 w grupie „Wesołe Nutki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, o tematyce jesiennej. Dzieci uczestniczyły w muzycznej gimnastyce i prawidłowo reagowały na dany dźwięk oznaczający, burze, słońce, deszcz. Po wysłuchaniu wiersza pt ” Sześć parasoli „, odnajdywały koperty ze swoim imieniem, w których były zawarte parasole występujące w wierszu , przeliczały je stosując liczebniki porządkowe. 5 latki układały również, kropelkowe rytmy, zatańczył do piosenki „Pani Jesień do nas przyszła ” z wykorzystaniem trzepotek a także umieszczały kasztany na karcie dla wiewiórki zgodnie z oznaczona cyfra i porównywały ze sobą stosując znaki < > = w formie ikony krokodyla. Na koniec dzieci zaśpiewały swoją ulubioną piosenkę pt ” Ręce prosto”. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie.