Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Spotkanie z księdzem Misjonarzem

Ksiądz misjonarz Paweł Dąbrowa odwiedził dziś w naszym przedszkolu dwie najstarsze grupy :”Leśne Ludki ” i „Sówki”. Mieliśmy możliwość posłuchać, jak wygląda życie ludzi, a zwłaszcza dzieci w dalekiej Afryce. Dowiedzieliśmy się jak działa Misja w Bimbo im. Jana Pawła 2 i czym się zajmuje. Z ogromnym zaciekawieniem obejrzelismy krótką prezentację ,przygotowaną specjalnie dla nas. Mogliśmy dostrzec różnice kulturowe , inne zwyczaje, różnice w ubiorze, wyglądzie, jednak dzieci na całym świecie mają coś wspólnego -chcą być szczęśliwe, zdrowe , pragną się cieszyć i bawić. Nauczyliśmy się powitania w języku sango ,którym posługuje się ludność w Republice Środkowoafrykańskiej. Obejrzeliśmy afrykańskie rękodzieło artystyczne, obrazy o różnej tematyce , biżuterię, przedmioty codziennego użytku. Miłym przeżyciem, była też wspólna zabawa z księdzem Pawłem przy afrykańskich rytmach. Dziękujemy Księdzu Pawłowi za przyjęcie zaproszenia i życzymy dużo sił do ciężkiej misyjnej pracy.