Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

#BohaterOn w Twojej Szkole

Dzieci z grup „Sówki” oraz „Leśne Ludki” pod opieką pani Dominiki Ryczek oraz Barbary Fijał wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „#BohaterOn w Twojej Szkole 2023” pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Na ekranie dzieci obejrzały ilustracje do opowiadania Elizy Piotrowskiej „Jak zostałem bohaterem”, które w sposób delikatny i skupiony na pamięci historycznej porusza kwestie związane z przeszłością naszego kraju.

Głównym celem akcji było:
– kształtowanie u najmłodszych postaw związanych z empatią i wrażliwością na innych,
– nazywanie pojawiających się emocji oraz rozumienie i akceptacja wobec własnych uczuć,
– uczenie się zachowań społecznych w wyrażaniu szacunku do ojczyzny,
– kształtowanie postawy tolerancji i szacunku do innych,
– poznanie charakterystycznych budowli swojej okolicy i regionu,
– rozumienie pojęć: ojczyzna, historia, wolność, bohater.