Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Zakończenie projektu ekologicznego

W roku szkolnym 2023/2024 grupy Tygryski, Muchomorki oraz Pszczółki brały udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Jestem małym przyjacielem przyrody”. Celem projektu było m.in. rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, kształtowanie właściwych postaw proekologicznych oraz wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie. Przedszkolaki miały do wyboru różne zadania, a zmierzyły się z następującymi: wykonanie odznaki małego przyjaciela przyrody, tworzenie kompozycji z materiałów przyrodniczych, założenie mini ogródka, wykonanie ścieżki sensorycznej, spotkanie z pszczelarzem, stworzenie lasu w słoiku, wykonanie wiosennego zielnika i pomaganie jeżom przed zimą. Dzieciom bardzo podobały się zadania, obcowanie z przyrodą, czy to na zewnątrz czy też w przedszkolnej sali. A dowodem naszej pracy z dziećmi są zamieszczone zdjęcia. 

A. Szkotak, P. Sajdera-Kiwior, B. Kot, D. Piątek, A. Janiszewska-Dudek